Konstytucja Księstwa Sarmacji Ustawy Rozporządzenia wykonawcze Księstwo Sarmacji Dziennik Praw Księstwa Sarmacji

Mandragorat Wandystanu (archiwum)Ustawy i uchwały Churału Ludowego, poz. 6026 [X]

Genosse-Wanda-Stadt, dnia 23 czerwca 2013 r.

Uchwała Churału Ludowego nr 4

o karaniu szkodnictwa społecznego

Art. 1. [Cel ustawy]

Niniejsza ustawa, na podstawie art. 4 Ustawy Sejmu nr 146 o prefektach z dnia 11 grudnia 2011 r., określa kodeks wykroczeń obowiazujących na terenie Mandragoratu Wandystanu.

Art. 2. [Klasyka]

Kto podnosi rękę na władzę ludową, może być pewny, że władza ludowa mu tę rękę odrąbie.

Art. 3. [Promocja heteroseksualizmu]

Kto w sposób niepożądany bądź prowokacyjny promuje tak zwany (tfu!) heteroseksualizm w miejscach publicznych Mandragoratu Wandystanu podlega karze dodatkowej grzywny 5000 lt. Ukarani muszą poddać się także kursowi reedukacji.

Art. 4. [Propaganda antypaństwowa]

Kto swoimi publicznymi wypowiedziami godzi w idealny ustrój dyktatury proletariatu panującej w Mandragoracie Wandystanu, bądź w sposób pozbawiony szacunku podważa wzniosłe ideały wandyzmu-żenadyzmu lub w swoich wypowiedziach dotyczących Mandragoratu Wandystanu w sposób bezsprzeczny przekracza limesy podlega karze dodatkowej grzywny do 10000 lt. Ukarani muszą poddać się także kursowi reedukacji.

Art. 5. [Niepożądane zachowania aspołeczne]

Kto wykazuje niepożądane objawy ponuractwa, zadęcia i innych aspołecznych postaw mogą być karane grzywną w wysokości do 3000 lt. Recydywa w ciągu mniej niż 48 godzin od poprzedniej kary może być karana grzywną w wysokości do 10 000 lt.

Art. 6. [Sytuacje skrajne]

W sytuacjach skrajnego zachowania antyspołecznego, zwanego powszechnie ogniosraniem bądź innych zachowań o charakterze negatywnym a nieopanowanym, Cenzor wymierza karę do 24 godzin odosobnienia. Kara ta jest znoszona przed upłynięciem na pierwsze żądanie Mandragora, Prezydenta lub Przewodniczącego Churału. Karę można nałożyć na wniosek samego karanego.

Art. 7. [Procedura karania]

Kary za wymienione wykroczenia wymierza Cenzor. Karanemu przysługuje możliwość złożenia do Kolektywu Mandragorskiego protestu od kary w ciągu 48 godzin od jej wymierzenia. W takiej sytuacji wykonanie kary wstrzymuje się do czasu wydania przez Kolektyw postanowienia podtrzymującego lub anulującego karę. Kolektyw podejmuje decyzję jednomyślnie, jego postanowienie jest ostateczne. Kolektyw może, w przypadku rażąco niesprawiedliwej kary, zalecić Cenzorowi samokrytykę i nakazać finansowe zadośćuczynienie na korzyść niesłusznie ukaranego, do wysokości miesięcznej pensji Cenzora. Przez Cenzora każdorazowo rozumie się Prefekta Mandragoratu Wandystanu. Cenzora powołuje Książę Sarmacji na wniosek Prezydenta Mandragoratu Wandystanu na 3 miesięczną kadencję. Po upływie czasu kadencji, jest ona automatycznie przedłużana do momentu, w którym na wniosek Prezydenta Książę Sarmacji powoła kolejnego Cenzora.

Art. 8.

Ustawa wchodzi w życie w momencie ogłoszenia.

[—] Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Przewodniczący Churału Ludowego

Księstwo Sarmacji 2002-2005-2009-2012–2016 :: Webdesign HR :: Panel administracyjny