Dziennik Praw Mandragoratu Wandystanu

Genosse Wanda Stadt, dnia 13 września 2005 r.

Ordynacja z dnia 13 września 2005 r.

o finansach publicznych

D.P.M.W. 6/2005 poz. 154


Zmiany wynikajace z Ustawy Przepisywprowadzające reformę samorządu terytorialnego (DPMW 7/2006 poz. 304wchodzą w życie dniem 22 marca 2006 r.

Na podstawie art. 7. Konstytucji Mandragoratu Wandystanu z dnia 6 grudnia 2004 r. (D.P.M.W. 1/2005 poz. 1.),

w zwiazku z decyzja mandragorow

o wprowadzeniu stanu wojennego

z dnia 29 sierpnia 2005 r.,

jako organ posiadajacy pelnie wladzy ustawodawczej,

ustawe niniejsza stanowimy.

Art. 1.[Regulacja]

Ustawę stosuje się do dochodów i wydatków administracji szczebla centralnego.

Art. 2.[Termin ustawowy]

Ilekroć ustawa niniejsza odnosi się do Komisarza - należy przez to rozumieć komisarza właściwego do spraw finansów publicznych.

Art. 3.[Dochody]

1. Dochody stanowią:

2. Dochody gromadzone są na koncie "dochody" w Ludowym Banku Wandystanu.

3. Opłata o których mowa w punkcie 1a. wynosi nie mniej niż 1 a nie więcej niż 10 engelsów za dokonanie czynności. Komisarz właściwy do spraw finansów określi w drodze edyktu wysokość opłat. W razie braku odmiennej regulacji wysokosc oplaty wynosi 5 engelsow.

4. Opłata za rejestracje nowej nieruchomości wynosi nie mniej niż 5 a nie więcej niż 50 engelsów. Komiszarz właściwy do spraw finansów określi w drodze edyktu wysokośc opłat. W razie braku odmiennej regulacji wysokosc oplaty wynosi 20 engelsow. Gmina wnosi oplate za kazda nowa dzialke, z wyjatkiem dzialek dodanych w chwili ustanowienia gminy publicznej. Gmina wnosi oplate w wysokosci przewidzianej przez prawo w chwili wnoszenia wniosku o dodanie nowych dzialek . Gmina wnosi oplate niezwlocznie po wydaniu decyzji administracyjnej o ktorej mowa w art. 5. ustawy o samorzadzie gminnym. Mandragor Jutrzenki dodaje nowe dzialki do systemu informatycznego po otrzymaniu potwierdzenia przelewu na konto 'dochody'.
Art. 3 ust. 4 skreślony Ustawą Przepisy wprowadzające reformę samorządu terytorialnego (DPMW 7/2006 poz. 304

4. Podatek za wyprodukowanie jednostki w systemie Cintra nie jest pobierany.

Art. 4.[Harmonogram budżetowy]

1. Mandragor Jutrzenki wydaje pomiędzy 21 a 25 dniem miesiąca poprzedzającego miesiąc rozliczeniowy, w porozumieniu z Komisarzem edykt, w którym określa ilość nowowprowadzanych na rynek środków pieniężnych oraz przelewa nowowprowadzane środki pieniężne na kontro "dochody" w Ludowym Banku Wandystanu. Edyktu nie wydaje się w razie niewprowadzenia na rynek nowych środków pieniężnych.

2. Komisarz wydaje pomiędzy 26 a 30 dniem miesiąca poprzedzającego miesiąc rozliczeniowy edykt budżetowy na dany miesiąc rozliczeniowy w którym określa dochody oraz wydatki państwa. Dochody stanowią środki finansowe zgromadzone na koncie "dochody" w chwili wydania edyktu.

3. Komisarz niezwłocznie po wydaniu edyktu przekazuje środki określone jako dochody z konta "dochody" na konto "wydatki" w Ludowym Banku Wandystanu.

4. Komisarz określa w rubryce "wydatki" jedynie wydatki stałe pozostałe wydatki stanowią wydatki bieżące i nie są określane w edykcie budżetowym.

Art. 5.[Wydatki]

1. Wszystkie wydatki administracji realizowane są z konta "wydatki".

2. Zadłużenie publiczne wymaga zgody Churału Ludowego wyrażonej w ustawie.

3. Wydatkami są wydatki stałe oraz wydatki bieżące.

Art. 6. [Wydatki stałe]

Wydatki stałe stanowią wydatki na

Art. 7. [Fundusz wynagrodzeń]

1. Wydatki z funduszu wynagrodzeń stanowią :

2. Komisarz określa wynagrodzenie funkcjonariuszy wymienionych w punktach f-o zmniejszając je stosunkowo, jeżeli wymaga tego łączna wartość wynagrodzeń.

3. Komisarz określa wynagrodzenie innych funkcjonariuszy nieujętych w wyliczeniu pt.1. jeżeli wymaga tego interes publiczny.

4. Wynagrodzeń redaktorów Rudego Prawa nie wypłaca się, jeżeli w okresie od ogloszenia poprzedniego edyktu budżetowego, nie został opublikowany żaden numer Rudego Prawa.

5. Jeżeli funkcjonariusz publiczny pełni więcej niż jedną funkcję publiczną, która uprawnia do pobierania wynagrodzenia z funduszu wynagrodzeń, Komisarz określa wynagrodzenia w ten sposób, że funkcjonariusz publiczny uprawniony jest to wynagrodzenia najwyższego.

6. Komisarz określa wynagrodzenie funkcjonariuszy publicznych zmniejszając je stosunkowo tak by łączne wartość funduszu wynagrodzeń wynosiła nie więcej niż 50% dochodów.Komisarz określa wydatki przewidziane w ust. 1 zmniejszając je stosunkowo tak by łączne wartość funduszu wynagrodzeń wynosiła nie więcej niż 50% dochodów.
Art. 7 ust. 6 w brzmieniu ustalonym Ustawą Przepisy wprowadzające reformę samorządu terytorialnego (DPMW 7/2006 poz. 304

7. Komisarz wydając decyzje o których mowa w niniejszym artykule może dokonywać zaokrągleń według swojego uznania jednak tak, by wartość wynagrodzenia określonego przez komisarza nie była odbiegała w rażący sposób od wynagrodzenia wynikającego z ustawy.

Art. 8. [Fundusz infratruktualny]

1. Komisza, w edykcie budżetowym, określa wysokość środków przekazywanych na fundusz infrastrukturalny.

2. Środki funduszu infrastrukturalnego gromadzone są na koncie "jutrzenka" w Ludowym Banku Wandystanu.

3. Środkami z funduszu infrastrukturalnego rozporządza, według swojego uznania Mandragor Jutrzenki, przeznaczając je w szczególności na : testowanie opłat systemu cintra, procesów produkcyjnych oraz zakupów na giełdzie wandejskiej.

4. Środków na funduszu infrastrukturalny nie wypłaca się, jeżeli w chwili sporządzania projektu wartość środków zgromadzonych w funduszu infrastrukturalnym przekracza 1000 en.

5. Komisarz określa wysokość środków przekazywanych na fundusz infrastrukrualny na 250 en.

6. Jeżeli wartość dochodów pomniejszona o środki przekazywane na fundusz wynagrodzeń nie przekracza 500 en, Komisarz określa wysokość środków przekazywanych na fundusz infrastrukturalny, zmniejszając je stosunkowo tak by łączne wartość funduszu infrastrukturalnego wynosiła nie więcej niż 50% dochodów pomniejszonych o wartość funduszu wynagrodzeń.

7. Przepis art. 7. ust. 7. stosuje się odpowienio.

Art. 9. [Fundusz kontrwywiadu]

1. Komisarz, w edykcie budżetowym, określa wysokość środków przekazywany na fundusz kontrwywiadu.

2. Środki funduszu kontrwywiadu gromadzone są na koncie "sb" w Ludowym Banku Wandystanu.

3. Środkami z funduszu kontrwywiadu rozporządza, według swego uznania, Prezydent Wandystanu.

4. Środkami z funduszu kontrwywiadu rozporządza po zasięgnięciu opinii Prezydenta : Mandragor Socjogramu i Mandragor Jutrzenki.

5. Środkami z funduszu kontrwywiadu rozporządzają według swego uznania Mandragor Socjogramu i Mandragor Jutrzenki, jeżeli wymaga tego interes publiczny a z Prezydentem nie można się niezwłocznie skontaktować.

6. Struktura wydatków z funduszu kontrwywiadu jest tajna.

7. Środków na funduszu kontrwywiadu nie wypłaca się, jeżeli w chwili sporządzania projektu wartość środków zgromadzonych w funduszu kontrwywiadu przekracza 2000 en.

7. Komisarz określa wysokość środków przekazywanych na fundusz kontrwywiadu na 250 en.

8. Jeżeli wartość dochodów pomiejszona o środki przekazywane na fundusz wynagrodzeń oraz na fundusz infrastrukturalny nie przekracza 500 en, Komisarz określa wysokość środków przekazywanych na fundusz kontrwywiadu, zmniejszając je stosunkowo tak by łączne wartość funduszu kontrwywiadu wynosiła nie więcej niż 50% dochodów pomniejszonych o wartość funduszów wynagrodzeń i infrastrukturalnego

9. Przepis art. 7. ust. 7. stosuje się odpowienio.

Art. 10. [Fundusz socjalny]

1. Komisarz, w edykcie budżetowym, określa wysokość środków przekazywanych na fundusz socjalny, tak by stanowiły one nie mniej niż 20% a nie więcej niż 80% dochodów pomniejszonych o wartość funduszów wynagrodzeń, infrastrukturalnego i kontrwywiadu.

2. Środki pienięzne z funduszu socjalnego przekazywane są na konto 'komuna' w Ludowym Banku Wandystanu.

3. Nie wcześniej niż piątego a nie później niż dziesiątego dnia miesiąca budżetowego, Komisarz ogłasza na liście dyskusyjnej możliwość zgłaszania Wniosków o dopłaty socjalne informując o :

4. Wniosek o dopłatę socjalną może złożyć obywatel Wandsystanu, zapisany na liste dyskusyjną, zamieszkały w Wandystanie co najmniej od miesiąca.

5. Wniosek o dopłatę socjalną może być złożony nie wcześniej niż z chwilą ogłoszenia o którym mowa w ust.3. a nie później niż do 15 dnia miesiąca budżetowego.

6. Pomiędzy szesnastym a dwudziestym dniem miesiąca budżetowego Komisarz wydaje decyzję o przydzieleniu dopłat socjalnych.

7. Komisarz kwalifikuje wnioskodawców tak, że uprawnionym do opłaty jest obywatel który :

8. Środki z funduszu wynagrodzeń dzieli się w równych częściach się wszystkich uprawnionych do dopłat socjalnych.

9. Komisarz zmniejsza odpowiednio dopłatę socjalną dla obywatela, tak by watość łączna wartość dopłat socjalnych dla tego obywatela nie przekroczyła 100 en.

10. Pozostają na koncie funduszu, w celu wykorzystania w przyszlym okresie rozliczeniowym, środki pozostałe wskutek :

11. Przepisu pt. 1. o minimalnym dwudziestoprocentowym progu środków przekazywanych na fundusz socjalny nie stosuje się, jeżeli środki funduszu socjalnego pozostałe z poprzednich miesięcy są znaczne i wystarczają na realizacje wydatków socjalnych.

Art. 11. [Fundusz kredytowy]

1. Komisarz, w edykcie budżetowym, określa wysokość środków przekazywanych na fundusz kredytowy, tak by stanowiły one nie mniej niż 20% a nie więcej niż 80% dochodów pomniejszonych o wartość funduszów wynagrodzeń, infrastrukturalnego, kontrwywiadu i socjalnego.

2. Środki pienięzne z funduszu kredytowego przekazywane są na konto 'kredyty' w Ludowym Banku Wandystanu.

3. Komisarz w drodze edyktu określi zasady przyznawania oraz realizacji kredytów państwowych.

4. Komisarz określa politykę kredytową mając do wyboru :

5. Spłaty kredytów i dochody z kredytów przekazywane są na fundusz kredytowy.

6. Przepisu pt. 1. o minimalnym dwudziestoprocentowym progu środków przekazywanych na fundusz kredytowy nie stosuje się, jeżeli środki funduszu kredytowego pozostałe z poprzednich miesięcy są znaczne i wystarczają na realizacje wydatków kredytowych.

Art. 12. [Kredyty powszechne]

1. Komisarz wybierając politykę kredytów powszechnych, określi sposób przyznawania kredytów przez Komisariat właściwy do spraw finansów publicznych w ten sposób, że :

2. Edykt może przewidywać możliwość udzialania kredytów oprocentowanych w ten sposób, że :

3. Edykt może przewidywać dodatkowe ograniczenia w przyznawaniu kredytów nieoprocentowanych i oprocentowanych w szczególności :

Art. 13. [Kredydy komercyjne]

1. Polityka komercjalizacji kredytów polega na przyznawaniu kredytów instytucjom finansowym w celu udzielania przez nie kredytów komercyjnych pozostałym obywatelom.

2. Komisarz wybierając politykę komercjalizacji kredytów, określi sposób przyznawania kredytów przez Komisariat właściwy do spraw finansów publicznych w ten sposób, że :

3. Edykt określa sposób nadzoru nad komercyjnymi instytucjami finansowymi korzystających z kredytów państowych.

4. Edykt może określić ogólne zasady przyznawania kredytów komercyjnych przez instytucje finansowe korzystające z kredytów państowych.

5. Edykt może przewidywać dodatkowe ograniczenia w przyznawaniu kredytów. Przepis art.12. ust. 3. stosuje się odpowiednio.

Art. 14.[Wydatki bieżące]

Komisarz w porozumieniu z Prezydentem dokonuje wydatków bieżących z konta "wydatki" w Ludowym Banku Wandystanu. Jeżeli wartość wydatków bieżących przekroczy łącznie w danym miesiącu rozliczeniowym 500 engelsów dodatkowe wydatki wymagają zgody Churału Ludowego wyrażonej w ustawie.

Art. 15. [Przepis przejściowy]

1. Ustawa wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia

2. Uchyla się ustawę z dnia 27 grudnia 2004 r. o finansach publicznych (D.P.M.W. 1/2005 poz. 5.)

W imieniu Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego

(—) pplk Michas Winnicki
Mandragor Socjogramu

(—) Piotr Krupinski
Mandragor Jutrzenki

© Mandragorat Wandystanu 2005 :: Webdesign Piotr M. Kozanecki